Červenec 2010

zajímavosti o Sarah

31. července 2010 v 22:39 Sarach Michelle Gellar♥♥♥
 • 1. Má jednoho psa, akita inu Tysona.
  2. Sbírá platinové a diamantové šperky.
  3. Má 4 tetování. Čínský symbol pro celistvost na nejnižší partii zad, srdce a dýku a květ třešně na kotníku, a dvě vážky na zádech.
  4. V roce 1999 byla zvolena nejkrásnější ženou světa v hlasování pro časopisFHM.
  5.Na vysoké škole mezi její spolužáky patřili Tara Reid a Jerry O´Connell.
  6. Jejím idolem je Stockard Channing.
  7. Oblíbený film je South Park: Bigger, Longer, and Uncut.
  8. Byla jí nabídnuta role Julie ve filmu Romeo a Julie po boku Leonarda Dicapria, ale musela ji odmítnout kvůli pracovnímu programu v All My Children.
  9. Uváděla Britney Spears v pořadu Saturday Night Live vysílané stanicí NBC13. května 2000.
  10. Řekla, že nejhloupější věc, co kdy udělala je, že obarvila své vlasy krycí barvou na černo.
  11. Kdyby měla zůstat na opuštěném ostrově a mohla by si sebou vzít 5 CD, byli by to:Portishead:DummyCree Summers, the American version of Chess, cokoliv od Stevie Wonder a audio knihy Harryho Pottera.
  12. Každý týden má sjednána osobního maséra. Domnívá se, že je to ta nejchytřejší věc, co kdy udělala.
  13. Na opuštěný ostrov by si sebou jako jídlo vzala sushi a spousty vody.
  14. Pokud by byla zvolena prezidentkou Spojených států amerických, první věc, kterou by udělala, by bylo vymalování Bílého domu.
  15. První prioritou v jejím domě byla instalace knihovny s její stále rostoucí sbírkou prvních vydání. Sarah získala například kopie Alice in Wonderland a všechny knížky od J.M. Barrieho.
  K jejím "posledním narozeninám" dostala od svého manažera první vydání The Nutkracker and Mouse King.
  16. V talkshow Letterman se poprvé objevila v pěti letech.
  17. Není vegetariánka, je proslulá svými barbecues.
  18. Existuje "Buffy opíjecí hra", ve které platí, že když zahlédneš kousek řemínku od Sarahčiny podprsenky, musíš se napít.
  19. Myslí si, že plešatí muži jsou sexy.
  20. Vlastnila veliké červené auto značky Land Rover, kvůli němuž byla několikrát zastavena, mělo barevná okna, která jsou v LA nezákonná.
  21. Má patologický strach ze hřbitovů, hodně si proto oddychla, když se Buffy od druhé série přestala natáčet na skutečném hřbitově. Má fobii z rozbitého skla.
  22. Po tři roky byla závodní bruslařkou a zůčastňovala se bruslařských soutěží, jednou dokonce obsadila třetí místo v krajské soutěži v NY.
  23. V uchu má pět dírek a jednu pro piercing do břicha.
  24. Je závislá na vanilkové ledové směsi od Coffe Bean and Tea Left. Každý den má jednu.
  25. Sarahčin bývalý mazlíček maltézský teriér Thor byl přítomen na natáčení Buffy. Seděl na režisérově židli, kromě bojových scén, kdy začal štěkat a odešel.
  26. Konec roku 2000 oslavovala společně s přáteli v Sydney v Opera House.
  27. Fanoušky má všude, i ve vězení. A sama říká:"Jsem mezi vězni hodně známá. Řeknu ti, vězni milují Buffster."
  28. Co nosí v kabelce: klíče, drobné pouzdro na telefon, muškátový květ v úhledné černé krabičce, osobní organizér a čepici.
  29. Objevila se v hudebním videoklipu anglické popové kapely Hepbur k písni I Quit, který byl založen na ději 2. epizody 3. série Buffy. Další videoklip, ve kterém účinkovala byl k písni Sour Girl od kapely The Store Temple Pilots.
  30. Zahrála si cameo roli ve filmu She´s All that.
  31. Její oblíbený druh pleťové vody je vanilka.
  32. Ve svém přívěsu má voňavé svíčky.
  33. Kdyby nebyla herečka, tak by chtěla psát dětské knihy.
  34. Cenu Emmy má uloženou v kanceláři.
  35. Její karavan je plný fotek jejích nejlepších kamarádek Ashlee a Brittany.
  36. Každý den cviří 10-15 minut yogu.
  37. kdyby si mohla splnit 3 přání? 1. Lék na AIDS, co nejdřív jak je to jen možné. 2. Maso pro všechny. 3. Samořejmě přinejmenších 100 dalších přání.
  38. Během dne si potřebuje 15-20 min. zdřímnout.
  39. Jednou spěchala do práce a divila proč na ní lidé zírajíí víc než obyvkle , ale pouze do té doby než zjistila, že řídila pouze ve spodním prádle a botách.
  40. Nosí brýle na čtení.
  41. Je alergická na kočky.
  42. V roce 2002 byla na Google. com osmou nejvyhledávanější ženou.
  43. Reklama pro Burger King z roku 1982 byla první reklamou, která kdy zmínila jméno konkurenta. Následně McDonald zažaloval jí stejně jako BK. Sarah také nemohla chodit do McDonaldu, protože to odporovala tomu, co říká v reklamě."Jím jenom u Burger King."byla jedna z jejích prvních vět v reklamě. Ironií je, že McDonald byl později sponzorem Buffy.
  44. Po natáčení Possession se Lee Pace stal jedním z jejích nejbližších přátel.4545. V roce 45. V roce 2008 byla časopisem Maxim zvolena pátou nejpřitažlivější ženou světa a ženou pro rok 2008.
popis serialu

30. července 2010 v 16:24 buffy přemožitelka upiru♥♥♥
Buffy Anne Summers
Buffy Summersová se narodila v lednu roku 1981, jejími rodiči jsou Hank a Joyce Summersovi. V dětství zbožňovala krasobruslařku Dorothy Hamill a chtěla být jako ona. Její nejlepší kamarádkou byla sestřenice Celia, která však zemřela ještě jako dítě. Buffy nastoupila na střední školu Hemery High v Los Angeles, kde se stala velmi populární. V roce 1996 byla promována na Školní princeznu a Slavnostní královnu. Ve stejném roce byla kontaktována mužem jménem Merrick, který ji prozradil, že je Vyvolenou k zabíjení upírů. Přestože k tomuto sdělení byla Buffy velmi skeptická, byla to pravda a Merrick se ujal úlohy jejího pozorovatele. Buffy byla existencí upírů velmi vyděšená, a tak se se vším svěřila rodičům. Ti ji raději poslali na kliniku pro duševně nemocné, a protože Buffy o upírech už nemluvila, po několika týdnech ji propustili. Merrick pokračoval ve vedení své svěřenkyně, ale při jednom větším boji s upíry, byl Merrick zabit a Buffy podpálila školní tělocvičnu. V té době dokončili její rodiče rozvod a Buffy vyhodili ze školy. Joyce, její matka, se rozhodla, že pro obě dvě bude lepší, když se odstěhují.
Buffy se tedy i se svou matkou přistěhuje do městečka Sunnydale, kde se zapíše do místní střední školy. Ve škole potká knihovníka Gilese, který ji informuje, že je jejím novým pozorovatelem. Buffy je ale rozhodnutá se svým přemožitelstvím skoncovat. Jenže když dojde k vraždě, kterou prokazatelně způsobil upír, je Buffy jasné, že nemůže dopustit, aby bylo ublíženo další osobě. Buffy se spřátelí s Willow Rosenbergovou, Alexem Harrisem a do jisté míry i s Cordelií Chaseovou a seznámí se s tajemným Angelem. Všichni její přátelé vědí, že je přemožitelkou upírů a často ji pomáhají v boji proti upírům. Buffy a Angel se postupně sbližují a při prvním polibku Buffy zjistí, že Angel je upír. Nejprve byla rozhodnutá ho zabít, když ale zjistila, že má duši a není schopen nikomu ublížit, dovolila mu, aby jí pomáhal.
Jejich vztah se čím dál tím víc prohluboval a na Buffyiny sedmnácté narozeniny se spolu milovali. Jenže Angel, který prožil okamžik dokonalého štěstí, přichází o svou duši a stává se postrachem Sunnydale. Buffyina matka se dozví o dceřině poslání a nutí ji, aby toho nechala. Jenže Buffy musí zastavit Angeluse, a tak nemá čas něco své matce vysvětlovat. Ta jí pohrozí, že pokud teď odejde z domu, už se nemá vracet. Willow najde kouzlo, které Angelovi vrátí duši zpět, ale v momentě, kdy se tak stane, je Buffy přinucena poslat Angela do pekelné dimenze. Nešťastná Buffy odjíždí ze Sunnydale pryč, v Los Angeles si najde práci servírky a snaží se na Angela nemyslet. Po dvou měsících narazí na démona, kterého po urputném boji porazí, a tím i osvobodí hromadu lidí uvězněných v jeho dimenzi. Buffy si uvědomí, že se musí vrátit domů. Asi o měsíc později se Angel záhadným způsobem z pekelné dimenze vrátí a jeho vztah s Buffy se i přes jejich snažení dál prohlubuje. Nakonec si Angel uvědomí, že s postupným stárnutím Buffy by jejich vztah byl odsouzen k záhubě, a tak pro její vlastní dobro odchází do L.A., kde se dál snaží pomáhat lidem jako detektiv.
Buffy nastoupí na vysokou školu UC Sunnydale a na kolejích bydlí se svou kamarádkou Willow. Sblíží se s Riley Finnem, ze kterého se vyklube člen tajné armádní jednotky bojující proti démonům. Po roce jejich společného života ji Riley opustí, protože cítil, že ho Buffy nepotřebuje a ani nemiluje. V druhém ročníku vysoké školy zažije Buffy hned několik rodinných krizí. Zjistí, že její čtrnáctiletá sestra Dawn není vlastně její sestra, ale jakýsi mystický klíč k otevření portálu, proměněný do lidské formy a umístněný do mysli Joyce, Buffy a jejích kamarádů. Buffy zjistí, že po Klíči pátrá démonka Glory a rozhodne se svoji sestru chránit. Její matku navíc začne trápit zdravotní stav a lékaři zjistí, že má nádor na mozku. Operace nádoru naštěstí dopadne dobře a Joyce se zase začne těšit ze života. Několik týdnů po operaci ji ale najde Buffy mrtvou ležet na pohovce a musí se tak vyrovnat s její ztrátou. Už jí zbyla jen sestra, a tak odejde ze školy, aby se o ní mohla starat. Démonka Glory zjistí totožnost Klíče a chce použít Dawninu krev k otevření portálu, čímž by došlo k propojení několika dimenzí a tím i zničení světa. Buffy proti ní statečně bojuje, ale Glory se přesto podaří Dawn unést a připravit ji na rituál. Buffy a její přátelé vtrhnou na místo, kde se rituál má konat, ale už je pozdě, krev Dawn otevřela portál. Tím začíná ohromná katastrofa pro lidstvo a lze ji zastavit jedině tím, že člověk vlastnící krev, která otevřela portál, zemře. Buffy si uvědomí, že Dawn byla vlastně stvořena z ní, a tak se obětuje - skáče místo Dawn do portálu a umírá.
Tři měsíce po její smrti se jí rozhodne Willow a spol oživit, protože si myslí, že skončila v nějaké příšerné pekelné dimenzi. Kouzlo se zdaří a Buffy se ocitá zpět mezi živými. Jenže není šťastná, jak její přátelé předpokládali, ale cítí se jakoby žila v pekle. Byla totiž násilně vytažena z nebe a znovu žít je pro ni nesmírně těžké. Ve snaze něco cítit se sexuálně zaplete se Spikem, který ji už rok velmi miluje. Po několika měsících si Buffy uvědomí, že ho jen využívá, a tak se s ním rozejde. Spike její rozhodnutí nechce přijmout a pokusí se ji znásilnit. Když si uvědomí, co to chtěl udělat, odjíždí raději z města. Trojce pitomců (Warren, Andrew a Jonathan), kteří mají sami sebe za zločince se snaží jakýmkoliv způsobem Buffy uškodit. Vše vyvrcholí, když se Warren pokusí zastřelit Buffy. Jedna kulka náhodně zabije Taru, což ve Willow probudí její čarodějnické síly. Willow ještě stačí magicky uzdravit Buffy z vážného střelného poranění, které jí způsobil Warren, ale pak už myslí jen pomstu. Buffy se nejprve Willow snaží pomoci, později jí už nezbývá nic jiného než ji zastavit. Jenže její síla na tu její nestačí a Willow se vydá zničit celý svět. V poslední chvíli ji zastaví Alex upřímným vyznáním své lásky.
Je postavena nová Sunnydaleská střední a ředitel školy Robin Wood nabídne Buffy práci poradkyni pro studenty. Buffy ji s radostí přijme, už ji totiž nebaví pracovat v rychlém občerstvení. Ve sklepě školy objeví Spika, který se chová velmi podivně a Buffy si uvědomí, že má duši. Od Gilese se dozví, že První Zlo se snaží vyvraždit všechny potencionální přemožitelky, protože potom by po ní a Faith neměl kdo nastoupit. V Buffyině domě najdou potencionální přemožitelky úkryt a Buffy se je snaží vycvičit. Faith se vrátí do Sunnydale, aby byla nápomocná a vztah mezi Buffy a Spikem se utužuje. Buffy vede potencionální přemožitelky do finálové bitvy v bráně pekel a Willow dokáže díky zbrani přemožitelek zrušit předchozí řád, že když jedna přemožitelka zemře, povstane druhá a všechny potencionální přemožitelky se stanou skutečnými přemožitelkami. Boj v bráně pekel díky Spikovi vyhrají a Buffy už není jediná Vyvolená, ale jen jednou z mnoha a může vést normální život. Poslední co víme je, že nyní žije v Římě se svou sestrou Dawn.